Jest jednym z najpiękniejszych miast średniowiecznych, jakimi mogą się pochwalić Włochy. Wycieczki na jego teren oferuje już niejedno biuro podróży, a zainteresowanie tym miastem zwiększa się z roku na rok. Gubbio ma bez wątpienia wyjątkowy urok. Jakie atrakcje turystyczne czekają na jego terenie na zwiedzających? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie pobytu na jego terenie?

Gubbio to przede wszystkim ciekawa kolekcja gotyckich budowli. Tworzą one wyjątkową atmosferę i sprawiają, że Włochy w tym mieście każdego mogą zaskoczyć swym historycznym charakterem. Gubbio przyciąga zatem tych, którzy w czasie wycieczki chcą poczuć magię średniowiecza oraz ujrzeć te obiekty, które stanowić mogą wzór gotyckiego budownictwa. Niemal każde biuro podróży wie doskonale, że punktem najbardziej atrakcyjnym na terenie tego miasta jest plac Czterdziestu Męczenników. Przy tym placu można zobaczyć najważniejszy zabytek sakralny na terenie miasta. Jest nim kościół świętego Franciszka – ciekawy przykład architektury z XIII wieku.

Katedra oraz Pałac Książęcy to kolejne obiekty, na które w czasie spacerów po mieście koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Warto też wybrać się na Piazza Grande, który uznawany jest za centrum średniowiecznego miasta. Jego panoramę można tez podziwiać z nieco innej perspektywy. Kolejka linowa to wielka atrakcja, wygodny sposób na zwiedzanie Gubbio oraz szansa na spędzenie czasu w mieście w wyjątkowo ciekawy sposób. Warto też zwrócić uwagę na średniowieczną wieżę, która znajduje się przy początkowej stacji kolejki. To kolejna atrakcja, którą Gubbio przyciąga wycieczki z całej Europy i cenny skarb, dzięki któremu Włochy są jeszcze bardziej atrakcyjne dla turystów.

Zwróć także uwagę na wspaniałe miejsca, jakie ma do zaoferowania Polska, jak choćby najciekawsze zabytki i atrakcje Olsztyna.