Wyspa Palawan jest uważana za jedno z najlepszych miejsc na Filipinach. Nawet w tym roku została uznana za jedną z najpiękniejszych wysp na świecie, zasłużenie zdobywając nagrodę Travel + Leisure’s World’s Best Island Award.

Palawan, malowniczy wyspa na Filipinach

Wyspa Palawan należy do archipelagu filipińskiego w Azji Południowo-Wschodniej. Jeszcze stosunkowo niedawno, bo 130 lat temu, była kolonią hiszpańską, dlatego też jej kultura jest jedną z głównych atrakcji dla wielbicieli kultury hiszpańskiej i latynoskiej Palawan ma wydłużony kształt, ponad 400 km długości i jest prawie całkowicie pokryty gęstą tropikalną dżunglą. Oprócz tego plaże Palawanu, uważane za jedne z najpiękniejszych w kraju, są oblewane przez Morze Południowochińskie i Morze Sulu. Ma krystalicznie czyste, turkusowe wody, które kontrastują z białym piaskiem plaż.

Dlatego też rząd tego kraju położył szczególny nacisk na odpowiedzialne korzystanie z wyspy i zachowanie nieskazitelnego środowiska w celu zachowania bogactwa naturalnego. W rzeczywistości było to jedno z pierwszych województw w kraju, które podjęło walkę z odpadami poprzez wyeliminowanie plastiku. Pracują również wyeliminowanie nielegalnego wyrębu lasów i nadużywania agresywnych technik połowowych ryb. Mimo to wyspa jest gotowa na przyjęcie turystów z całego świata. Dostępne są wszystkie niezbędne usługi, aby jak najlepiej spędzić czas.

Co warto zobaczyć i zrobić w Palawanie?

Jednym z pierwszych przystanków wizyty, i to niemal obowiązkowym, jest odwiedzenie sanktuarium morskiego w El Nido. Znajdują się tu jedne z najbardziej imponujących krajobrazów w kraju. Oferuje również szeroki wachlarz zajęć, w tym możliwość nurkowania w rafach koralowych. Nie przegap okazji, by wybrać się na wyspę Coron i grupę wysp leżących na północ od Palawanu. Obszar ten słynie z jezior otoczonych wysokimi wapiennymi ścianami, które oferują nurkom niepowtarzalną okazję do podziwiania wraków i bogatego życia morskiego.

Ostatnim przystankiem powinien być Port Barton. Można tu zobaczyć, jak żyją miejscowi, i dowiedzieć się więcej o ich kulturze i tradycjach. Jest to także niewątpliwa atrakcja dla tych, którzy chcą skorzystać z jednej z najlepszych plaż na Filipinach: White Beach. To miejsce oferuje spektakularne zachody słońca.

Przydatne wskazówki dla podróżujących

Pierwszą rzeczą, o której należy wiedzieć przed wyjazdem na Filipiny, jest to, że w kraju tym występują dwie pory roku: pora deszczowa i pora sucha. Pora deszczowa trwa od grudnia do maja, a pora sucha od czerwca do listopada. Klimat Palawanu jest całkowicie tropikalny, więc nigdy nie można być całkowicie pewnym, że nie napotka się deszczu. Z tego powodu wiele osób woli zaoszczędzić pieniądze i podróżować w porze deszczowej.

Możesz też zaoszczędzićna wakacjach i w dalszym ciągu wybrać się w znakomitą podróż. Zobacz, jakie atrakcje czekają na Ciebie na stronie www.uzdrowisko-busko-zdroj.com.pl.