Turyści coraz chętniej wyjeżdżają na weekendy do Madrytu. Jest to wyjątkowe miasto, do którego z roku na rok, przyjeżdża coraz więcej turystów którzy chcą spędzić czas w naprawdę miły oraz sympatyczny sposób. Na gości czeka bardzo wiele atrakcji, w tym takich jak: zwiedzanie wyjątkowego oraz bardzo atrakcyjnego Pałacu Królewskiego a także zwiedzanie przebogatego Muzeum Prado.

Poza tym na gości czekają takie atrakcje jak: zwiedzanie el Escorialu a także ogólnie poznania bardzo nietypowej a także niepowtarzalnej atmosfery, która panuje w Hiszpanii. Hiszpania to bardzo ciekawy oraz niezwykły kraj, który cieszy się zainteresowaniem turystycznym ze względu na walory geograficzne a także posiadanie bardzo wielu niezwykłych atrakcji, takich jak bary, restauracje, knajpy oraz hotele o bardzo dobrej klasie.

Weekend w Madrycie jest niewątpliwe bardzo ciekawym oraz atrakcyjnym sposobem na spędzenie czasu, zwłaszcza że wyloty z Polski, z różnych miast do Madrytu, organizowane są bardzo często, tak więc każdy ma okazje wypocząć oraz naprawdę miło spędzić czas. Poza tym  dla turystów, organizuje się coraz więcej atrakcji, tak więc można wypocząć oraz miło spędzić czas.

Bardzo ciekawa atrakcja jest wycieczka która nosi nazwę: „ Madryt Habsburgów”. Program tej wycieczki jest bardzo bogaty, zwłaszcza, że podczas trwania całej wycieczki, turyści mogą obejrzeć oraz zwiedzić najbardziej znane oraz cenione zabytki architektoniczne  takie jak główna fontanna w centrum miasta, czy też Plaza Mayor oraz bardzo ciekawy zabytek jakim jest właśnie arkadowa galeria prezentująca pomnik Filipa II. Kolejnymi bardzo ciekawymi zabytkami są: Pałac, a także Muzeum Prado. To Muzeum jest jednym z największych oraz najbardziej znanych na świecie. Kolejnym bardzo niezwykłym zabytkiem jest: Muzeum Królowej Zofii, czyli Reina Sofia. Jest to jedno z ważniejszych centrów kulturowych na terenie Europy oraz na świecie, więc naprawdę warto tu przyjechać. Serdecznie zapraszamy do Madrytu!

Możesz też wstąpić na www.jaworznoinfo.pl, jeżeli preferujesz urlop w bardziej rodzimych klimatach.

Barcelona

Nowością na rynku usług turystycznych są szybkie oraz krótkie wyjazdy do najbardziej znanych oraz popularnych miast , w tym takich jak Barcelona. To wyjątkowe miasto, do którego tłumnie przyjeżdżają goście z całego świata, zwłaszcza, że przygotowano dla nich bardzo wiele atrakcji, w tym takich jak zabawa w klubach, restauracjach, a także pubach. Jest to wyjątkowe miejsce także ze względu na liczne walory zarówno dotyczące zabytków architektonicznych, jak i walorów geograficznych.  Barcelona to stolica Katalonii. Starówką miasta Barcelona jest Ciutat Vella.

Do jednych z najciekawszych światowych zabytków trzeba zaliczyć takie jak: nieukończona katedrę czyli Sagrada Familia  a także Casa Mila, czyli bardzo słynny don z tak zwaną falującą fasadą. Poza tym sporym zainteresowaniem cieszą się na terenie Barcelony wszystkie puby, restauracje, kafejki a także wiele innych. Barcelona to jedno z bardziej ciekawych oraz interesujących miast, do których warto przyjechać. Turyści bardzo chętnie odwiedzają takie miejsca jak: zamek oraz słynny park Montjuic oraz wioskę olimpijską. Bardzo ciekawie oraz w interesujący sposób prezentuje się część miasta tak zwana część gotycka.

Podczas zwiedzania Barcelony, większość turystów zwiedza także – deptak Las Remblas. Do Barcelony warto przyjechać o każdej porze roku, tym bardziej, że na turystów czeka niezwykle wiele atrakcji, przez cały rok. Plan wycieczek jest rożny, tak więc kolejność zwiedzania może być zmieniana. Poza tym do podróży warto się przygotować. Na miejscu można skorzystać z różnej klasy hoteli oraz moteli a także pensjonatów. Poza tym eleganckie oraz funkcjonalne – hotele.

Podczas pobytu w Barcelonie, można oprócz zwiedzania czas spędzić także na zakupach czy na zabawie w restauracjach czy też dyskotekach. Warto tu przyjechać o każdej porze roku, tym bardziej, że przyjazdy do Barcelony stają się coraz bardziej popularne. Będą w Barcelonie, można udać się do położonej w pobliżu –  Montserrt gdzie w klasztorze Benedyktynów znajduje się słynna figura Czarnej Madonny. Serdecznie polecamy!