Stany Zjednoczone to duży kraj i jest wiele miejsc do odwiedzenia. Jeśli planujesz odwiedzić USA, mamy kilka miejsc, których nie możesz przegapić!

Stany Zjednoczone Ameryki – co wiedzieć przed wyprawą?

Stany Zjednoczone Ameryki są konstytucyjną republiką federalną składającą się z 50 stanów i okręgu federalnego. Trzy gałęzie rządu kraju to władza wykonawcza, kierowana przez prezydenta; władza ustawodawcza, do której należy dwuizbowy Kongres; oraz sądownictwa, na czele którego stoi Sąd Najwyższy. Rządy na szczeblu stanowym mają mniej więcej podobną strukturę: każda ma trzy gałęzie, z władzą wykonawczą kierowaną przez wybranego gubernatora, dwuizbową legislaturę (izba niższa nazywana jest Izbą Reprezentantów, a izba wyższa nazywana jest Senatem), i niezawisłe sądownictwo.

Obszar Zatoki San Francisco i Park Narodowy Yosemite

Obszar Zatoki San Francisco jest domem dla wielu atrakcji, w tym popularnego parku narodowego. Park Narodowy Yosemite jest popularnym celem jednodniowych wycieczek z San Francisco. Park Narodowy Yosemite to amerykański park narodowy położony w zachodniej części Sierra Nevada w Kalifornii. Założony w 1890, zajmuje powierzchnię 761.268 akrów (1217,65 ²; 307.072 ha). Charakterystyczne cechy parku to Half Dome i El Capitan.

Świetne miejsca na urlop oferuje również Polska i jedna z jej najpiękniejszych miejscowości kazimierz24.pl.

Najpiękniejsze parki narodowe w USA

Stany Zjednoczone Ameryki to kraj o ogromnym pięknie naturalnym. Z ponad 400 parkami narodowymi łatwo zrozumieć, dlaczego Stany Zjednoczone są jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie. Parki narodowe mają różne kształty i rozmiary, od kultowego Parku Narodowego Yosemite po odległy i odizolowany Park Narodowy Doliny Śmierci. Każdy park narodowy ma swoje unikalne cechy i krajobrazy. Odwiedzenie któregokolwiek z tych parków zapewnia wyjątkowe wrażenia i pozwala odkryć jedne z najpiękniejszych naturalnych krajobrazów w kraju.

Lista atrakcji w USA – co musisz zobaczyć

  1. Park Narodowy Wielkiego Kanionu
  2. Park Narodowy Yosemite
  3. Park Narodowy Yellowstone
  4. Statua Wolności
  5. Góra Rushmore
  6. Biały Dom
  7. Alamo
  8. Most Golden Gate w San Francisco w Kalifornii
  9. Las Vegas Strip w Nevadzie, USA
  10. Hollywoodzka Aleja Gwiazd w Los Angeles, Kalifornia